Jaki eyeliner wybrać?

Wydaje się, że wybór eyelinera nie jest niczym trudnym. Nic bardziej mylnego. Już sama decyzja o kolorze, który kupimy nie jest taka prosta. Najpopularniejsze są te w czarnym kolorze, ale coraz chętniej sięgamy po kolory od brązu po biel. Ale chyba najważniejszy jest wybór odmiany kosmetyku ze względu na sposób aplikacji.

Zacznijmy od kolorów. Podstawowymi odcieniami będzie czerń i brąz. Są one najbardziej uniwersalne i łatwo wykonać do nich resztę make-upu. Jeśli jednak chcemy zaszaleć i postawić na jakiś bardziej krzykliwy odcień, to dobierzmy go do naszego typu urody. Wtedy bez względu na to, jaki sposób malowania wybierzemy, będziemy wyglądać korzystnie.

Dużo trudniej dobrać eyeliner pod względem jego rodzaju. W tej kategorii mamy do dyspozycji: produkt w pisaku, w żelu, w pędzelku czy kałamarzu. Kosmetyk powinniśmy kupić, mając na uwadze nasze zaawansowanie w operowaniu nim.

Jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z eyelinerem, to wybierzmy ten w pisaku. Jego używanie będzie podobne do rysowania mazakiem. Nie jest to produkt o mocnej pigmentacji, więc bez problemu można poprawić ewentualne błędy. Na bieżąco będziemy mogli kontrolować wypełnienie kreski. W przypadku, gdy nie mamy obycia z takim kosmetykiem, nie kupujmy wersji wodoodpornych. Gdy poczujemy się bardziej pewnie możemy zdecydować się na produkt w żelu. Dla ułatwienia dokupmy skośny pędzelek, który pozwoli nam stworzyć idealne kreski. Atutem tej wersji, jest jej wydajność.

Kobiety zaawansowane w malowaniu oka eyelinerem mogą spokojnie sięgnąć po produkty nakładane pędzlem. Pozwoli to na uzyskanie różnych kształtów w okolicy oczu. Możemy postawić na proste kreski, ale także na bardziej wywinięte. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na długość pędzelka. Lepiej sprawdzają się te o krótkim włosiu, bo są bardziej stabilne. Im dłuższe, tym większe ryzyko nierównego wykonania kresek.

Jeśli czujemy się ekspertami w posługiwaniu się eyelinerem to możemy wypróbować wersję w kałamarzu. Jest połączeniem pędzelka z pisakiem, więc dosyć trudno nim rysować, zwłaszcza bardzo cieniutkie kreski. Używając tego kosmetyku uzyskamy najbardziej intensywną czerń.

Nie można jednogłośnie zdecydować, który eyeliner jest najlepszy. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy i jak dużą mamy wprawę w posługiwaniu się takim kosmetykiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać