Lifting twarzy – a co to takiego?

Młodziej, ładniej, lepiej… Teraz tak chce wyglądać każda kobieta. A co zrobić, aby tak wyglądać? Z pomocą przyjdzie chirurgia plastyczna i lifting twarzy. Jeżeli jesteś zdeterminowana, by wykonać ten zabieg, nie wahaj się, bo naprawdę warto.

Lifting twarzy to chirurgiczna korekta twarzy, podczas której usuwana jest zbędna tkanka tłuszczowa i skóra. Często zabieg łączony jest z podniesieniem powiek, poprawą wyglądu nosa i szyi. W trakcie liftingu twarzy lekarz wykonuje nacięcia w mało widocznych partiach twarzy (skonie, uszy), aby pozbyć się tkanek narastających na mięśnie. Skórę naciąga się w kilku miejscach, w kierunku górnym i tylnym. Zabieg odbywa się po wykonaniu znieczulenia i trwa około 3 godzin.

Przed liftingiem twarzy należy wykonać szereg badań. Rekonwalescencja trwa około dwóch tygodni, w trakcie których należy przygotować się na dwukrotne zdjęcie szwów. Przeciwwskazaniami są: cukrzyca, poważne choroby skóry, ciąża, zaburzenia ciśnienia. Po zabiegu mogą pojawić się powikłania wynikające z nieprzestrzegania zaleceń lekarza. A są to: krwawienia, krwiaki, infekcje, obrzęki.

Twarz normalny wygląd osiąga po około dwóch tygodniach. Całkowite gojenie trwa do miesiąca. Jednak ostateczne rezultaty liftingu twarzy widoczne są dopiero po trzech miesiącach.

Alternatywą dla operacyjnego liftingu twarzy jest tak zwany miękki lifting. Polega on na wymodelowaniu twarzy, spłyceniu bruzd nosowo – wargowych, poprawieniu wyglądu policzków i podbródka. Zabieg trwa 30 minut; przeprowadzany jest bez użycia skalpela. Kwas hialuronowy wprowadza się za pomocą specjalnej igły. Efekty widoczne są natychmiast; rezultaty zabiegu utrzymują się od roku do dwóch lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać