TOP 5 makijażowych błędów. Czy je popełniasz?

Witajcie, dziewczyny!

Czasem wielce się dziwimy, że ktoś wygląda tak, jak wygląda. Czy naprawdę niektóre z nas nie potrafią ocenić, że w niektórych technikach makijażowych wyglądają groteskowo? Ważne, aby czuć się dobrze w swojej skórze, lecz gdy widzę przerysowane, sztuczne brwi i inne karykaturalne „sztuczki”, to aż słabo się robi. Źródłem wielu błędów jest przede wszystkim Instagram. Coś, co świetnie wygląda na zdjęciu, niekoniecznie tak się prezentuje w rzeczywistości.

Przygotowałam dla Was listę najgorszych, makijażowych wpadek, przez które na pewno nie będziecie wyglądać pięknie i naturalnie… Pamiętajcie, że instagramowe foty są poddane mocnej obróbce.

Najczęstsze makijażowe błędy

1. Zbyt mocno wyrysowane brwi

Makijaż brwi ma na celu delikatnie podkreślić ich piękno i wypełnić ewentualne ubytki. Ale niektóre kobiety nie zwracają uwagi na geometrię brwi ani twarzy. Jaki jest efekt – same wiecie. Zbyt mocno wyrysowane brwi „od szklanki” na pewno nie uwydatnią naszej naturalnej urody. Będziemy wyglądały po prostu śmiesznie.  Lepiej na to uważać.

2. Za duży kontur ust

Czyli kontur ust wychodzący za linię. I to w nadmiarze. Duże usta są piękne, jeżeli są naturalne. Zbyt duży kontur wygląda tak sztucznie, jak u lalki. Dodatkowo zaburza całą symetrię twarzy. Można powiększyć usta, obrysowując je tuż obok granicy, ale nie więcej. Najładniejsze są naturalne, lekko podkreślone błyszczykiem usta. No, ale co kto lubi. Karykaturalne, ogromne wargi to nic ładnego.

3. Baaaardzo dużo bronzera

To coraz częstsze zjawisko. Serio, dziewczyny, czy Wy myślicie, że tak ogromna ilość bronzera dodaje atrakcyjności? Najgorszy jest jednak nadmiar solarium, bo przecież samoopalacz czy bronzer da się zmyć. Niezdrowa i przesadzona opalenizna jest w stanie skutecznie postarzyć skórę. Nie wyglądamy ładnie, tylko staro. I już.

4. Nadmiar rozświetlacza na czubku nosa

Tego nigdy nie rozumiałam. Na Instagramie wygląda to nawet ładnie, ale w realnym świecie wygląda śmiesznie. Można delikatnie musnąć nos rozświetlaczem, ale jego nadmiar wcale nie dodaje buzi świeżości. Twarz wygląda na zmęczoną, niezdrową i przetłuszczoną. To bardzo nienaturalny efekt, którego na pewno nie chcemy osiągnąć.

5. Sztuczne konturowanie twarzy

Zbyt dużo ilość kosmetyków na twarzy naprawdę nie wygląda dobrze. Przesadne konturowanie to zwykła karykatura i żaden profesjonalny wizażysta by Wam czegoś takiego nie zrobił. Różne odcienie konturówki niedobrane do kolorystki twarzy… to nie wróży niczego dobrego.

To są najbardziej rażące, makijażowe błędy, od których aż bolą oczy. I są naprawdę bardzo często spotykane. Także dziewczyny, zanim weźmiecie kosmetyki w swoje ręce, to pamiętajcie, że nadmiar szkodzi. I dobierzcie kolory do swojej urody. Pozdrawiam!

Mogą Ci się spodobać