Cześć dziewczyny!
Serum do brwi i rzęs, maska do włosów i olejek do demakijażu – trzy zupełnie inne produkty. Co mają ze sobą wspólnego? Można zastąpić je jednym kosmetykiem! Wszystko to dzięki olejkowi rycynowemu od Nanoil. Dziś opowiem Wam nieco o tym unikatowym kosmetyku. Zapraszam 🙂
Wiecie czym charakteryzuje się olej rycynowy? To gęsty i jasnozłoty roślinny olej, tłoczony na zimno z nasion tropikalnej rośliny rącznika pospolitego. Co ciekawe, duże nasiona znajdujące się wewnątrz czerwonego, kolczastego owocu, mają różnobarwne mozaikowe zabarwienie. To właśnie z tych kolorowych nasion pozyskuje się drogocenny olejek o wielu korzyściach dla zdrowia i urody. Dzięki ponad 80% zawartości kwasów tłuszczowych w swoim składzie, potrafi zdziałać cuda na skórę i włosy.
Od lat jestem fanką naturalnej pielęgnacji w duchu less-waste, dlatego olejek rycynowy Nanoil był dla mnie strzałem w dziesiątkę. Dzięki niemu, na mojej łazienkowej półce zrobiło się trochę więcej miejsca, gdyż olej zastąpił mi: serum do brwi i rzęs, maskę do włosów i olejek do demakijażu. Zastanawiacie się jak on to robi? Już tłumaczę!
# Olej rycynowy jako serum do brwi i rzęs
Potrzebujesz remedium na jasne, rzadkie i zniszczone zabiegami kosmetycznymi rzęsy oraz brwi? Z ratunkiem przybywa olejek rycynowy, czyli naturalne serum zagęszczające i przyspieszające porost. Dodatkowo, olej z rącznika to naturalny przyciemniacz włosów.
- Brwi: patyczkiem higienicznym lub czystą szczoteczką (np. po tuszu do rzęs albo żelu do brwi) zaaplikuj olej na brwi, by pokryć każdy włosek. Pozostaw na noc.
- Rzęsy: szczoteczką bądź “spiralką” nałóż niewielką ilość olejku na rzęsy, uważając, by nie dostał się do oczu. Powtarzaj tę czynność regularnie, najlepiej na noc. Jeśli w swojej kosmetyczne posiadasz mały, wąski pędzelek, zaaplikuj nim olejek wzdłuż linii wodnej rzęs, by wzmocnić cebulki.
# Olej rycynowy jako maska do włosów
Zapewne słyszeliście nie raz o olejowaniu włosów i jego spektakularnych efektach. Tym sposobem, nie wydając fortuny, można uzyskać piękne, lśniące pasma. Olej rycynowy, który jest gęsty i tępo się rozprowadza, najlepiej podgrzać w mikrofali i aplikować na delikatnie zwilżone włosy co najmniej 30 minut przed myciem, aby miał czas wniknąć w głąb włosa. Warto przed olejem nałożyć “booster” w postaci żelu z siemienia lnianego, żelu aloesowego lub wody kwiatowej. Korzystnie podziała także założenie na naolejowane włosy ręcznika lub czepka – pod nim stworzy się pewnego rodzaju “sauna”, a wyższa temperatura rozchyli łuski włosa, dzięki czemu cenne składniki oleju wniknął głębiej.
Aby dobrze zmyć olej warto przed umyciem włosów szamponem nałożyć na kilka minut odżywkę – zemulguje ona olej, który łatwiej spłynie razem z szamponem i nie pozostawi na kosmykach tłustego “filmu”.
# Olej rycynowy jako olejek do demakijażu
Olej rycynowy dobrze sprawdza się we wszelkich olejowych mieszankach do demakijażu i oczyszczania twarzy metodą OCM (ang. Oil Cleansing Method), czyli myciu jej olejami. Oleje skutecznie rozpuszczają makijaż, sebum i zanieczyszczenia nagromadzone przez cały dzień (zasada “tłuszcz rozpuszcza tłuszcz”). Mycie twarzy samym olejem rycynowym wymaga zemulgowania go żelem do twarzy na bazie wody lub mechanicznego usunięcia za pomocą np. bawełnianej ściereczki. Taki sposób oczyszczania skóry twarzy sprawia, że staje się ona nawilżona, elastyczna i wbrew pozorom nie zatyka porów. To dobre rozwiązanie dla cer wrażliwych i skłonnych do podrażnień, które nie lubią się z płynami do demakijażu i pocieraniem płatkami kosmetycznymi.
Dziewczyny, mam nadzieję, że zachęciłam Was do wypróbowania olejku rycynowego Nanoil. Ten wszechstronny kosmetyk znajdziecie tutaj: www.nanoil.pl, a ja szczerze go polecam!