Laser frakcyjny – druga młodość twojej skóry

Laser frakcyjny to powierzchniowy lub głęboki rodzaj dermabrazji skóry. Zabieg poprawia wygląd skóry, uelastycznia i wygładza cerę, redukuje blizny i rozjaśnia przebarwienia. Za pomocą lasera bardzo szybko i równomiernie usuwa się skórę. Wiązka lasera działa punktowo na skórę, tworząc niewielkie kanaliki, wokół których powstają nowe komórki skóry. Rozróżnia się dwa typy zabiegu: powierzchniowy, nieinwazyjny oraz głęboki, skuteczniejszy. Podczas głębokiej dermabrazji powstają małe ranki, pojawia się również krótkotrwałe krwawienie. Po zabiegu na skórę zostaje zaaplikowany kosmetyk regenerujący.

Zabieg laserem frakcyjnym jest bolesny. Poziom bólu zależy od indywidualnej wrażliwości. Przed głęboką dermabrazją zastosować należy krem znieczulający; zabieg powierzchniowy natomiast jest bezbolesny. Regeneracja skóry po zabiegu trwa około tygodnia. Całkowite rezultaty widoczne są po około miesiącu, co związane jest z naprawą włókien kolagenowych.

Po zabiegu laserem frakcyjnym może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie, blizny, przebarwienia, nierówności na powierzchni skóry. Skutki te znikają po około pięciu dniach. W tym czasie należy unikać kąpieli słonecznych. Zaleca się nawilżanie skóry przez dwa tygodnie. Po upływie tego okresu można powrócić do pielęgnacji, którą stosowało się przed zabiegiem.

Przeciwwskazaniami są: stany zapalne skóry, ciąża, karmienie piersią, nowotwory, świeża opalenizna. Zabieg laserem frakcyjnym można przeprowadzić, jeżeli chcesz: zmniejszyć widoczność zmarszczek, wyglądać młodziej, przeprowadzić laserową korektę powiek, usunąć blizny, wyrównać koloryt skóry, pozbyć się rozstępów, wygładzić powierzchnię skóry lub poprawić jej gęstość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać