Czy wiesz czym jest mezoterapia?

Pierwszy raz zastosowano ją już w połowie XX wieku. Polega na dostarczeniu aktywnych substancji bezpośrednio do chorobowo zmienionego miejsca. Jest to miejscowy zabieg niechirurgiczny stosowany w dermatologii i medycynie estetycznej.

Mezoterapia, bo o niej mowa, posiada kilka odmian. Podczas mezoterapii igłowej substancje odżywcze wprowadza się w głąb skóry za pomocą strzykawek o bardzo cienkich igłach lub urządzenia wykonującego niewielkie nakłucia. Mezoterapia bezigłowa to nieinwazyjny zabieg leczniczy, podczas którego wykorzystuje się urządzenie generujące prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości. Sonoforeza to wprowadzanie aktywnych substancji metodą ultradźwiękową. W jonoforezie stosuje się prąd stały do dostarczenia odżywczych składników.

Mezoterapię stosuje się przy: urazach sportowych, bólach nerwów i mięśni, odwodnionej skórze, zmarszczkach, rozstępach, cellulicie, łysieniu. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciążą, karmienie piersią, alergia, cukrzyca, stany zapalne skóry, nowotwory, skłonność do powstawania blizn. Podczas mezoterapii wykorzystuje się między innymi: kofeinę, kwas hialuronowy, wyciągi roślinne, witaminy.

Przed rozpoczęciem mezoterapii powinno się zastosować krem znieczulający. Zabieg trwa około godziny i w zależności od jego celu charakteryzuje się ilością powtórzeń. Odmładzanie skóry twarzy, szyi i dekoltu wykonuje się co dwa do pięciu tygodniu. Zaleca się przeprowadzenie trzech do pięciu zabiegów. Co kilka miesięcy wykonać można tzw. zabiegi podtrzymujące, których efekt utrzymuje się do około trzech lat. Podczas leczenia cellulitu na biodrach, udach i pośladkach wykonuje się od czterech zabiegów co dwa tygodnie. Aby rezultaty mezoterapii były bardziej widoczne, powinno połączyć się zabiegi z wysiłkiem fizycznym, masażami, zrezygnowaniem z tłustych potraw, alkoholu, kawy i papierosów. Mezoterapia skóry głowy natomiast to zabieg powtarzany co dwa lub cztery tygodnie.

Mezoterapia bardzo szybko daje dobre efekty i minimalne skutki uboczne. Zaraz po zabiegu mogą się pojawić zaczerwienienia, siniaki, krwawienie. Przez kilka dni po wykonaniu zabiegu należy chronić skórę przed słońcem – mogą pojawić się przebarwienia w miejscach nakłuć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Ci się spodobać